Skubekime daryti gera !

Socialiniai tinklai

Asmens informacija

Donate quickly and securely with Stripe

How it works: A Stripe window will open after you click the Donate Now button where you can securely make your donation. You will then be brought back to this page to view your receipt.

Terms

Aukos suma: 100,00€

Gallery Image
Gallery Image
Gallery Image
Gallery Image
Gallery Image
Gallery Image
Gallery Image
Gallery Image
Gallery Image
2024 m.

BENDRA IŠVYKA SUBŪRĖ SKIRTINGAS KARTAS


Pusšimčio Kauno samariečių senjorų ir vaikų bei paauglių vienos dienos išvyka į atokų Lietuvos kampelį paneigė mitą, kad kartos sunkiai susišneka. Vasariškas oras suteikė daug gerų emocijų ir galimybę mėgautis unikalaus grožio Ilzenbergo dvaru, esančiu Rokiškio rajone, šalia Lietuvos ir Latvijos sienos.

Tikslas – parsivežti tik gerus įspūdžius

Tai pirmoji tokia skirtingas kartas suvienijusi Kauno samariečių kelionė, kurioje iš viso dalyvavo 32-u Senjorų ir Neįgaliųjų dienos centrų lankytojai ir 18-a vaikų bei paauglių iš Kauno miesto ir rajono Vaikų dienos centrų. Mažiausiai keliauninkei – penkeri, o vyriausiam išvykos dalyviui – virš 70-imt metų.

Mindaugas Vėlyvis, ilgametis Kauno samariečių pirmininkas, teigia, kad ši išvyka parodo, jog būtina ieškoti ir megzti ryšius skirtingoms kartoms. Kelionė ir ekskursija į Rokiškio rajoną tęsėsi visą dieną – nuo ankstyvo ryto iki vakaro – tad visiems prireikė kantrybės priimti vieniems kitus tokius, kokie jie yra. Ne tik geros emocijos lydėjo keliauninkus, buvo ir mažų nesusipratimų, tačiau visi mokėsi juos išspręsti, nesikarščiuoti ir į namus parsivežti tik gerus įspūdžius.

Gidas pasakojo didelei grupei

Iš Kauno pasiekus Rokiškio rajoną, Ilzenbergo dvaro prieigas, geltonomis Kauno samariečių skarelėmis pasipuošusius keliauninkus pasitiko dvaro gidas Evaldas. Paaiškėjo, kad šis prie Ilgio ir Apvaliojo ežerų 1515 m. pastatytas dvaras yra vienas seniausių dvarų Lietuvoje.

2013 m. Ilzenbergo dvaras po ilgų tvarkymo metų buvo atidarytas, čia įrengtas skulptūrų parkas, vėl pradėjo veikti gamybiniai cechai, bitynas, vynuogynas. Teigiama, kad šiuo metu tai yra vienintelis Baltijos šalyse dvaras, turintis ir ūkį, kuris vykdo komercinę veiklą.

Vaikai pasimatavo žaidimus

Senjorams buvo įdomi dvaro atstatymo istorija, o vaikai ir paaugliai tuo metu šniukštinėjo po apylinkes, buvo įdomu pavaikščioti ir pačiuose dvaro rūmuose. Visų dėmesį traukė dvaro parkas su skulptūrų ekspozicija, Meilės sala ir pontoninis tiltas. Dvaro tvenkiniuose yra veisiami karpiai ir upėtakiai, teritorijoje yra vištidės, karvidės, veikia 8 gamybiniai cechai.

Vaikams buvo smagu apžiūrėti žaidimų po atviru dangumi erdvę ir pasimatuoti čia esančius žaidimus. Tuo metu senjorai padengė kelis staliukus ir sulaukę vaikų visi kartu pavalgė po kelias valandas trukusios ekskursijos.

Samariečių senjorai sakė, kad jiems teko prisitaikyti prie vaikų judrumo, klausinėjimo, o jei šie perlenkdavo lazdą – tada švelniai ir sudrausmindavo juos. Vaikai, savo ruožtu, daug bendravo tarpusavyje, o jei kas neaišku – klausdavo vyresnių keliauninkų. Vaikai ir vienas kitą paauklėdavo, jei matydavo, kad yra poreikis.

Leave A Comment

Your Comment
All comments are held for moderation.