NAUJIENOS

2019.02.13. Renginiai vasario 13-19d.
2019.02.13. Renginiai vasario 13-19d.


Kauno Įgulos Karininkų RamovėjeA.Mickevičiaus g.19,Kaunas


Maloniai primename, jog Kauno ramovė kviečia visus kartu paminėti Vasario 16‑ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną kartu su kasmetiniu istorijos festivaliu „Kartoms“, kur pagrindinį dėmesį skirsime Lietuvos kariuomenės vaidmeniui nušviesti Lietuvos Nepriklausomybės dramoje. Sužinosime kokiais ginklais Lietuvos kariuomenė gins Tėvynę, paskaitoje apie šiuolaikinę Lietuvos kariuomenės ginkluotę ir jos vystymo perspektyvas. Pažinsite Lietuvos kariuomenės istoriją ir kariškos kultūros tradicijas. Istorijos festivalį vainikuos koncertas.  
 

Vasario 13 d. (trečiadienis) 18.00 val. Paskaitos iš ciklo: ,, Kaip apginta Lietuvos Laisvė - Nepriklausomybės kovos 1918 m.  - 1923 m.“ paskaita: ,, Lietuvos Nepriklausomybės kovų intensyvumas ir mūšio vietos“. Lektorius istorikas dr. Mindaugas Laužikas;

Vasario 14 d. (ketvirtadienis) 17.30 val.  Paskaita ir ekskursija:  Lietuvos kariuomenės istorija ir ekskursija po karininkų ramovę . Ramovės visuomenės informavimo specialistas ats. mjr. Rimantas Žukas;

Vasario 15 d. (penktadienis) 18.00 val.  Koncertas staigmena Inžinerijos bataliono karių grupė:,,CONCERTINA“. 

 

************************************************

Maironio lietuvių  literatūros muziejaus KVIEČIA:

 

PASKAITA TAU KLAUSYTOJAMS

Vasario 13 d., trečiadienį, 15 val. Šiuolaikinės literatūros skyriaus vedėja Virginija Markauskienė skaitys paskaitą apie Romualdą Granauską bei pristatys rašytojui skirtą parodą.

 

V. STEPONO VAIČIŪNO „AKIMIRKOS VERTĖ“

Vasario 13 d., trečiadienį, 17 val. Maironio lietuvių literatūros muziejus kviečia į kunigo ir poeto Vytauto Stepono Vaičiūno naujo eilėraščių rinkinio „Akimirkos vertė“ sutiktuves. Kartu su autoriumi dalyvaus knygos redaktorius, poetas Robertas Keturakis, aktorė Olita Dautartaitė, knygą išleidusio Pasaulio lietuvių kultūros, mokslo ir švietimo centro vadovas Valdas Kubilius, vakarą ves rašytoja Aldona Ruseckaitė. Koncertuos Kauno kunigų seminarijos klierikų ansamblis.

Knygą bus galima įsigyti.


 

"KO ŠIRDIS TAIP ILGIS...“

Vasario 14 d., ketvirtadienį, 14 val. S. Nėries memorialinis muziejus kviečia į meilės lyrikos skaitymų popietę „Ko širdis taip ilgis...“
Laukiami visi pradedantys ir jau pripažinti kūrėjai. Norinčiuosius skaityti savo ar mylimo poeto(ės)-lyriko(ės) eiles prašytume registruotis iš anksto tel. 8 37 373606.
Popietėje skambės romansai, atliekami Arvydo Paulausko ir jo vadovaujamo ansamblio „Monte Pacis“.

 

VASARIO 16-OJI

Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos ir Laikinosios sostinės 100-mečio minėjimą švęskime kartu!

Kaunui minint Laikinosios sostinės metines, galime pasidžiaugti tuo, kas unikalaus ir svarbaus buvo sukurta ir įvykę mieste per 100 metų, prisiminti iškiliausius kauniečius, savo nuveiktais darbais garsinusius miestą ir valstybę.

Vasario 16 d., šeštadienį, Maironio lietuvių literatūros muziejus kviečia Jus švęsti kartu ir apsilankyti Poeto namuose, kuriuos galėsite atidžiai ištyrinėti visus – nuo seniausių rūsių iki prieš keletą metų įrengtos mansardos. Tiems, kurie norės daugiau sužinoti apie tai, kas čia vyko Laikinosios sostinės laikais, 13 val. organizuojame ekskursiją. Ji truks apie 1 valandą ir bus nemokama!
Nepamirškite užsiregistruoti tel. 8 37 207608.

Taip pat galite aplankyti ir mūsų muziejaus padalinius, kuriuose bus vedamos ekskursijos:

 

S. Nėries memorialiniame muziejuje – 11 val. (reg. tel. 8 37 373606),
J. Grušo memorialiniame muziejuje – 12 val. (reg. tel. 8 37 330860),
B. ir V. Sruogų namuose-muziejuje – 14 val. (reg. tel. 8 37 730474),
J. Tumo-Vaižganto bute-muziejuje – 15 val. (reg. tel. 8 37 222371). 


Visos ekskursijos nemokamos!