Projektas „Augu muzikoje“

Socialinę ir ekonominę atskirtį patiriantys rizikos grupių šeimose augantys vaikai neturi galimybių lankyti specializuotų muzikos mokyklų. Projekto, vykdomo Vilniaus mokytojų namų, profesionalių muzikų: soprano Aušros Liutkutės, etnomuzikologo, akordeonisto Svajūno Ilčiuko, akordeonistės Ramunės Butkutės, projekto vadovės Linos Ališauskienės, metu iš samariečių bendrijos dienos centrų Vilniuje buvo mokomi individualiai ir grupėse muzikos pradmenų, supažindinti su muzikos mokymusi bei profesionaliu atlikimu, dainavimo pradmenimis. Vaikai pabandė groti įvairiais muzikos instrumentais: akordeonu, armonika, skudučiais, įvairiais mušamaisiais; išmoko balso lavinimo pratimų, dainuoti dainų.

Antroji projekto veiklų dalis – susipažinimas su muzikinėmis įstaigomis, teatrais, muziejais. Vaikai drauge su mokytojais apsilankė Operos ir baleto teatre, kur susipažino su teatro užkulisiais, scenografijos dirbtuvėmis, matavosi kostiumus, klausėsi žymių dainininkų ir šokėjų gyvenimo ir kūrybos istorijų, Muzikos muziejuje vaikų grupės dalyvavo muzikiniuose edukaciniuose užsiėmimuose, Valdovų rūmuose statė operą, klausėsi koncertų Šv. Kotrynos bažnyčioje.

Projektą vainikavo koncertas Kauno samariečių vaikų dienos centre „Užuovėja“, kur projekte dalyvavę vaikai drauge su mokytojais koncertavo savo bendraamžiams, juos įtraukdami į visas dainas bei žaidimus.

Projektą dalinai parėmė Lietuvos kultūros taryba.

IMG_0139 IMG_0147 IMG_0149 IMG_0150 IMG_0164 IMG_0168 IMG_0173 IMG_0185

Posted in LSB Kauno skyrius - Naujienos.