DARBAS SU VAIKAIS

Prevencinė programą „Gyvai“
Prevencinė programą „Gyvai“

Prevencinė programą „Gyvai“

 

          Programa „Gyvai“ yra  psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencijos programa, kurios pagrindinis tikslas – suteikti vaikams gyvenimo įgūdžių, reikalingų sveikai gyventi ir nepradėti vartoti tabako, alkoholio ir narkotikų.

 

 

 Programa „Gyvai“ buvo sukurta, sėkmingai įgyvendinta ir įvertinta 2003–2007 metais Europos Komisijos paremtame tarptautiniame projekte „Europinė priklausomybės nuo narkotikų programa“ (EU-Dap – European Drug Abuse Prevention Trial)‏. Tyrimo rezultatai parodė, kad programoje „Gyvai“ dalyvavę vaikai pradėjo mažiau eksperimentuoti su alkoholiu ir rūkalais. Šios programos efektyvumą lemia tai, kad „Gyvai“ užsiėmimuose ne tik suteikiama informacija apie psichiką veikiančių medžiagų vartojimo žalą, bet ir ugdomi vaikų gyvenimo įgūdžiai. Vaikai mokosi bendrauti, kritiškai ir kūrybiškai mąstyti, apginti savo nuomonę, atpažinti bendraamžių įtaką, supažindinami su alkoholio, tabako ir narkotikų keliama žala.

Veiklos vykdomos ir finansuojamos iš projekto „Socialinės rizikos šeimų ir jų vaikų socializacija per reabilitacijos veiklas“, kurį remia „Iniciatyvos Kaunui“.