DARBAS SU VAIKAIS

2019.06.18. Vaikų vasaros stovykla Nidoje 2019 m.
2019.06.18.  Vaikų vasaros stovykla Nidoje 2019 m.

 

Vaikų vasaros stovykla Nidoje 2019 m. birželio mėn. 8-11 d.  

 

 

Šiais metais Lietuvos samariečių bendrijos Kauno skyriaus dienos centro “Užuovėja” vaikai keturias dienas poilsiavo nuostabiausiame Lietuvos gamtos prieglobstyje Nidoje, svečių namuose “Zunda”. Buvo pritaikyta aktyvi užimtumo programa, prie kurios vaikai galėjo lengvai adaptuotis ir įsitraukti į siūlomas veiklas. Pirmąją dieną apžiūrėjome Nidos miestelio unikalias senovines architektūros bei interjero detales išsaugotose žvejų sodybose, dailius medinius pamario namelius, jaukius kiemelius, gražiai sutvarkytą marių pakrantę su molais, prie kurių dažnai atplaukia antys, gulbės, žvejų prieplaukas bei valteles. Antrąją dieną aplankėme Parnidžio kopą, įrengtą apžvalgos aikštelę, iš kurios galėjome gėrėtis nuostabiais atvirų kopų, marių, jūros, miškų vaizdais, Nidos panorama. Kopos viršūnėje apžiūrėjome pastatytą saulės laikrodį – kalendorių, kuris rodo tikslų vietovės laiką. Kiekvieną dieną maudėmės Baltijos jūroje, vaikščiojome po kalnapušių mišką. Trečiąją dieną važiavome į Juodkrantę, kurios metu kultūros renginių organizatorius Arūnas Balna pravedė puikią edukacinę ekskursiją į medinių skulptūrų ekspoziciją Raganų kalne ir į Pilkąsias, dar vadinamas Mirusias, kopas. Vaikai pamatė užpustytas buvusių gyvenviečių vietas, augaliją, įspūdingas daubas bei išgraužas. Užlipus ant kopos viršūnės, visus apsilankiusius sužavėjo.nepakartojami Kuršių marių vaizdai bei panorama. Paskutiniąją dieną vyko pasiplaukiojimas po Kuršių marias su laivu “Austėja”. Laivo kapitonas vaikams papasokojo daug įdomių istorijų apie šias apylinkes, buvome priplaukę prie Kaliningrado pasienio, iš laivo denio stebėjome paukščius, matėme lapę, įvairias kopų formas, siluetus bei šešėlius.

Prieš išvykstant, kiekvienam vaikui buvo paruoštos saldžiosios dovanėlės bei prizai: už gražiausiai ir originaliausiai pastatytas smėlio pilis, už gerą elgesį, už tvarkingumą, už draugystę, už padarytus gerus darbus ir pan.

Nuoširdžiai dėkojame poilsio namų ”Zunda” kolektyvui, kultūros renginių organizatoriui Arūnui Balna ir UAB “Ailesa” kolektyvui už galimybę vaikams nemokamai pailsėti Nidoje, nes vaikams tai buvo puiki galimybė smagiai ir turiningai praleisti vasaros laiką, išmokti naujų dalykų: savarankiškumo, atsakingumo, bendravimo įgūdžių su bendraamžiais bei pasitikėjimo savimi. Ir svarbiausia – pamatyti patį gražiausią Lietuvos gamtos kampelį Nidą.

 

 

 

 

 

 

Nuotraukos Regitos Yakobchuk.